Rekolekcje z ojcem Jamesem Manjackalem

„Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię”

KIELCE
14-17 maja 2015
 Miejsce Rekolekcji:

TARGI KIELCE

ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce

Wejście na rekolekcje brama nr 4 od ulicy Batalionów Chłopskich – Hala A

wolne miejsca – serdecznie zapraszamy

 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia  udziału w Rekolekcjach Nowej Ewangelizacji głoszonych przez o. Jamesa Manjackala (MSFS).  W tym niezwykłym spotkaniu, myślą przewodnią będą słowa z Ewangelii według św. Mateusza.

,,Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni
i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”

( Mt 11,28)

Weź udział w Rekolekcjach głoszonych z mocą i posłuchaj żywych świadectw wiary
Niech napełni Cię Duch Święty
Odnów swoje życie

O. James Manjackal jest członkiem Zgromadzenia Misjonarzy Świętego Franciszka Salezego [MSFS]. W czasie pracy jako wykładowca w seminarium  spotkał Jezusa dzięki modlitwie młodego człowieka, który wzbudził w nim siłę Ducha Świętego. Został uleczony fizycznie, oraz duchowo i od tego momentu zapragnął głosić rekolekcje charyzmatyczne na całym świecie. Rekolekcje, które prowadzi są wydarzeniem zawsze gromadzącym rzesze ludzi chcących pogłębić swoją wiarę, uporządkować swoje życie i doświadczyć bliskiej obecności Boga przez Chrystusa i Ducha Świętego. Podczas tych niezwykłych spotkań mają miejsce liczne uzdrowienia zarówno fizyczne, jak i duchowe. Rekolekcje składają się z części modlitewnych, w tym modlitw o uzdrowienie oraz konferencji, podczas których głoszona jest nauka w oparciu o Pismo św. i zasady wypływające z nauczania Kościoła.  Podczas swej posługi ten urodzony w Indiach misjonarz, odwiedził ponad 100 krajów. W 1976 roku został wysłany przez Zgromadzenie z misją ewangelizacji świata. Z jego nauczania i uzdrawiania skorzystały już tysiące ludzi. W głoszeniu Ewangelii jest otwarty, bezpośredni, ale też jasny w swych poglądach, wymagający i bezkompromisowy. W Polsce gościł kilkanaście razy za każdym razem spotykając się z rzeszami ludzi chcących słuchać nauki głoszonej z mocą, „dotknąć” żywych świadectw wiary i odnowić swoje życie.

Atmosfery, jaka panuje podczas tych niezwykłych spotkań nie można doświadczyć nigdzie indziej. Ludzie modlą się o uzdrowienie z choroby, rzucenie nałogów, uzdrowienie wewnętrzne – z lęków, depresji, zniewoleń duchowych, o nawrócenie dzieci albo współmałżonka. Wielu prosi o wzmocnienie wiary. Jest też radość, śpiew i poczucie bliskości Boga. Sam o. James daleki jest od nazywania siebie uzdrowicielem. Wielokrotnie powtarza, iż to nie on uzdrawia, lecz Jezus. Nie może być bowiem wątpliwości, że moc, która przez niego przepływa, jest Duchem Jezusa, który żyje tu i teraz (świadectwa z Rekolekcji).

Praca, jaką podejmuje pełna jest poświęcenia i ofiary. Za swoje zaangażowanie
i bezkompromisowość w głoszeniu Ewangelii płaci wysoką cenę. Pod koniec 2012 roku ciężko zachorował i bliski był śmierci. Modlitwa jednak i ufność w Bożą pomoc sprawiły, że po ponad rocznej przerwie powrócił do głoszenia Rekolekcji i poprowadził pierwsze po długotrwałej chorobie Rekolekcje, które odbyły się w Warszawie w maju 2014 r.
W Rekolekcjach tych udział wzięło ponad 6000 osób z Polski i z zagranicy. Choć w pierwotnych założeniach miały to być jedyne jego Rekolekcje w Polsce, jednak okoliczności sprawiły, iż dane było się spotkać się jeszcze raz w listopadzie 2014 r. Ojciec James wyraził chęć przyjazdu do Polski także w 2015 roku i już w maju spotkamy się na rekolekcjach w Kielcach.

 Ukochał Polaków jako Naród - artykuł świadectwo

SCAN0020SCAN0021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>