Droga Krzyżowa w Masłowie

Zbliża się 10. rocznica odejścia do Pana Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar życia, nauczanie i posługę św. Jana Pawła II oraz za jego obecność na naszej – świętokrzyskiej ziemi.

Swoją wdzięczność pragniemy wyrazić poprzez uczestnictwo w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka w poniedziałek, 30 marca 2015 r. o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Masłowie. Po zakończeniu Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, aby -  podobnie jak w dniu śmierci naszego papieża, w którym zgromadził się wielotysięczny tłum i w kolejnych rocznicach tego pamiętnego dnia – prosić o wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

Naszą modlitwą ogarniemy w sposób szczególny przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, których inspiratorem był Papież. Modlitewne czuwanie zakończymy przy pomniku św. Jana Pawła II, prosząc dla nas i naszych rodzin, o dar żywej wiary, jedności i miłości oraz miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na Drogę Krzyżową prosimy przynieść lampiony.

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ks. kan. Dariusz Gącik
WIKARIUSZ GENERALNY

Ks. kan. Piotr Motyka
Proboszcz parafii w Masłowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>