Jezus na Stadionie 2015

Zapisy na rekolekcje      Jezus na Stadionie 2015      ruszają w poniedziałek

 5 stycznia 2015r.

Biuro zapisów będzie czynne w dni robocze od godz 10.00 do 18.00

                                          zaczynając  od 5 stycznia 2015 r.

Wszystkich, którzy uczestniczyli w rekolekcjach na Stadionie Narodowym, tych, którzy śledzili to wydarzenie za pośrednictwem telewizji internetowej, a także wszystkich, którzy chcą się z nami modlić i doświadczyć wspólnoty żywego Kościoła, zapraszamy raz jeszcze w sobotę 18 lipca 2015 na kolejne takie rekolekcje. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” (por. J 10, 10) i poświęcone będzie przyjęciu obdarowania, jakie do naszego życia przynosi Jezus.

Stadion Narodowy – miejsce w samym centrum diecezji warszawko-praskiej – na jeden dzień stał się miejscem wspólnego spotkania katolików, którzy chcieli wspólnie celebrować trwający wówczas Rok Wiary. Było to 6 lipca 2013. W spotkaniu wzięło udział dwóch biskupów, ponad pięciuset kapłanów z Polski i zza granicy oraz prawie sześćdziesiąt tysięcy wiernych. Wszyscy razem przez trzynaście godzin trwaliśmy na niepowtarzalnym uwielbieniu Boga w mocy Ducha Jezusa.

Prelegentem był katolicki kapłan z Ugandy o. John Bashobora. Obdarzony wieloma charyzmatami prowadził spotkanie w żywy i ujmujący serca sposób porywając zgromadzone tłumy do modlitwy. Tysiące wzniesionych rąk i oczy wpatrzone w Jezusa Eucharystycznego na zawsze pozostaną w pamięci uczestników tych rekolekcji.

Niesamowitym widokiem na płycie stadionu były setki dzieci na rękach rodziców, w wózkach czy na kocykach z zabawkami. Spotkać też tam można było kilkadziesiąt osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Uczestnikom spotkania posługiwało trzystu wolontariuszy, dwudziestu egzorcystów i ponad stupięćdziesięcioosobowy chór. Kapłani wysłuchali tysięcy spowiedzi i odbyli setki duchowych rozmów. W dwóch miejscach – w Galerii i w Biznes Klubie – cały dzień trwała adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>